حسابداری مالی بازرگانی

حسابداری مالی بازرگانی

حسابداری مالی (به انگلیسی: Financial accounting) گونه‌ای از حسابداری است، که اطلاعات مالی را در قالب ترازنامهها و صورت‌های سود و زیان، برای استفاده داخلی سازمان‌ها و کارکنان شرکت‌ها، همچنین برای گزارش‌دهی به سهام‌داران، سازمان‌های دولتی و ناظران جمع‌آوری، تحلیل و ارائه می‌کنند.

حسابداری بازرگانیاصطلاحا زبان تجارت، حسابداری است. حسابداری وظیفه‌ی تهیه گزارش‌های مالی برای شفاف‌سازی اتفاقات افتاده در یک کسب و کار یا شرکت را دارد تا به سهامداران و مالکان اطلاعات دقیق مالی بدهد.یک حسابدار بازرگانی باید با انواع مکاتبات اداری، ثبت و بایگانی سندها، نحوه کار با ماشین‌های اداری، تنظیم گزارش و سندهای مالی، شیوه انجام امور بانکی، قوانین مالیاتی و بیمه ای، بورس و اوراق بهادار، قوانین گمرک، کنترل امور مالی، حسابداری معاملات ارزی، قوانین تجارت ایران و چند کشور مهم و … بصورت کامل آشنا باشد.

عناوین سرفصل:۱٫ثبت رویدادهای موسسات بازرگانی به روش ادواری و تکمیل عملیات و بستن حسابها بروش ادواری ۲٫ثبت رویدادها ی موسسات بازرگانی بروش دائمی و تکمیل عملیات حسابداری و بستن حسابها بروش دائمی ۳٫حسابداری وجوه نقد حسابهای دریافتنی و ثبت آنها،اسناد دریافتنی

۴٫موجودی کالا و روش های ارزش یابی و کنترل ۵٫سرمایه گذاری ها

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به مجتمع فنی تهران - نمایندگی رودهن می باشد © 1397

طراح وب سایت : سولماز احمدی